Шизофренія у жінок, симптоми і перші ознаки шизофренії

Шизофренія у жінок, симптоми і перші ознаки шизофренії

Шизофренія у жінок протікає як важке психічне захворювання, ознакою якого виступає зміна особистості за типом шизофренічного дефекту з поліморфною клінікою. За статистикою чоловіки частіше страждають цим недугою ніж жінки
Шизофренія у жінок — причини
Перші ознаки шизофренії у жінок з’являються до 25 років. Захворювання у жінок розвивається більш повільно і не так помітно ніж у чоловіків. Найчастіше шизофренію відносять до спадкового захворювання і останні дослідження тому підтвердження. Раніше вчені тільки наводили дані статистики, які говорили про те, що діти хворих батьків у 40 % випадків потенційно могли стати в майбутньому пацієнтами психіатричних клінік. Тепер же ці дані підтверджені генетиками, оскільки сканування геному людини довело, що у жінок мінливість гена рилина сприяє підвищенню ризику шизофренії.
Наступною причиною виступає створення певної ситуації шизофренічного типу, а також помічено, що в період критичних днів загострюється шизофренія у жінок
Перші ознаки шизофренії у жінок
Вже для першої початковій стадії шизофренії характерно два основних продуктивних симптоми: галюцинації та марення. Але є і другорядні ознаки у жінок: депресія. а також важкий емоційний фон. Ці ознаки можуть проявлятися роками перед тим, як повністю розкриється захворювання. Якщо це початок вялотекущей шизофренії, то жінки не агресивні, але сильно дратівливі і уникають соціальних контактів, непривітні з оточуючими і здатні різко виділятися за своєю поведінкою. Може додатися і такий ознака, як неохайність, яку відразу помічають оточуючі.
Наступний ознака шизофренії у жінок це аутизм при втраті абстрактного мислення, а також мутизм, який виявляється в нездатності хворий вербально контактувати з людьми.
Турбує жінок також вербігерація — механічне повторення слів, а також фраз, а жіноча логіка стає незрозуміла для інших. З’являються труднощі в узагальненні, а також в розумінні схожість і відмінності. Посилюються труднощі при відкидання несуттєвого і в поділі головного від другорядного. Жінка об’єднує поняття, предмети, явища по несуттєвим ознаками, займається самокопанням (розумова жуйка). Ці ознаки захворювання у жінок помітні оточуючим і особливо близьким людям.
Суперечки вчених про те, як сприятливо вийти з захворювання, а також як остаточно перемогти шизофренію тривають досить довго. Лікарі-практики помітили, що результати успішного лікування залежать від безлічі факторів. Сюди входить і стадія шизофренії, і готовність самого хворого до тривалого лікування, а також наявність обтяжуючих чинників. Раніше хворі повинні були пройти обов’язкову госпіталізацію на тривалий термін. Але було помічено, що тривале стаціонарне перебування тягне за собою негативні наслідки для хворих. Тому поява симптомів не є причиною для госпіталізації, тим більше, що жінки, особливо гостро переживають розрив з сім’єю. А от соціальна підтримка виступить позитивним моментом для поліпшення стану жінки.
Шизофренія у жінок дуже серйозне захворювання, але як розпізнати чи відрізнити її від інших психічних захворювань стає істотно важливим для сімей, раніше мають випадки захворювання
Симптоми шизофренії у жінок

Основний симптом — порушення мислення, які виявляються в закупорці мислення, втрати контролю над думками, виникнення неологізмів — власної язика, розмитість мислення, а також відсутність чітких меж між поняттями.
Початкові симптоми у жінок існують ізольовано дуже тривалий період, не супроводжуючись продуктивно. Але якщо приєднується психоз. то питання стоїть про розгорнутій формі шизофренії. Багато загальні риси схожі з таким перебігом хвороби, як уповільнена шизофренія. Ознаки вялотекущей дуже довго проявляються, як обмежені внаслідок порушень емоційної сфери, а от домінуючу позицію займають неврозоподібні розлади, а також психопатичні симптоми. При такому перебігу хвороба у жінки протікає тривало (від 10 років і більше).
Симптоми у дорослих жінок не обмежуються змінами емоційного плану. На певному етапі хвороби додається симптоматика у вигляді галюцинацій. Найчастіше це зорові, а також слухові галюцинації, при яких хворий бачить спалахи світла, а інші пацієнти бачать у свідомості фільми або панораму.
Наступний важливий симптом шизофренії — маячня. Відмітною ознакою виступають судження, які лежать в основі побудованої під впливом внутрішніх процесів, що виходять з свідомості хворого. Таким чином, до основних ознак шизофренії відносять марення, галюцинації, розлад емоційної сфери.
Шизофренія у жінок є невиліковною і якщо так сталося, що жінка якось захворіла, то це залишається з нею на все життя.
Багатьох турбує питання: кольорові сни є ознакою шизофренії? Однозначної відповіді немає. Але кольорові сни говорять про активності відділів головного мозку, які характерні для прикордонних розладів, а вже шизофренія стане наступним етапом. За статистикою, хворі на шизофренію, в кольорових снах перебувають у 20 разів частіше, ніж звичайні люди.
Ще статті по даній темі:
1. Форми шизофренії 2. Лікування шизофренії

Схожі Статті

Коментарі (0)

Метки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Закладка Постоянная ссылка.

Комментарии запрещены.