Шизофренія причини і симптоми ознаки захворювання

Шизофренія причини і симптоми ознаки захворювання

Шизофренія причини і симптоми ознаки захворювання

У даній статті розказано про те, що таке шизофренія, які чинники (причини) можуть сприяти розвитку цієї хвороби і як вона проявляється.

Шизофренія вважається важким хронічним, провідним до інвалідності розладом розумової діяльності.

Що сприяє розвитку шизофренії — причини

У виникненні шизофренії беруть участь різні фактори. Майже всі теорії виникнення шизофренії існують на рівні гіпотез. Однак основний загальноприйнятою гіпотезою є схильність до впливу стресів.

Ще однією причиною є Генетичний фактор. Якщо один з батьків страждає на шизофренію, то ризик того, що і у дитини буде це захворювання, становить 12%. Якщо ж хворіють обоє батьків, то ризик збільшується до 40%.

Внутрішньоутробні і соціальні фактори: ризик розвитку шизофренії зростає при інфекційних захворюваннях матері під час вагітності. порушеннях внутрішньоутробного розвитку, несприятливих умовах життя в ранньому дитинстві. Найчастіше шизофренія виникає у тих людей, які виросли у бідності, перенесли важку психологічну травму або були схильні насильству.

Психологічні чинники: ще до появи перших симптомів шизофренії у хворих спостерігається схильність до поспішних висновків, зниження концентрації уваги і надмірна емоційна реакція на психологічні травми і стреси. Важливе значення має і безсоння — на розвиток хвороби можуть також вплинути постійні порушення сну.

Наркотики і алкоголь: напади хвороби можуть виникнути під впливом амфетамінів, мескалина, морфіну, кокаїну, кодеїну, псилоцибіна та інших наркотичних засобів.

Симптоми шизофренії (ознаки)

Позитивні симптоми — Ненормальні судження і думки, марення, галюцинації, рухові порушення, розлади мислення.

Під час галюцинацій людина чує, бачить, відчуває або відчуває те, чого не можуть інші. Найбільш поширеним видом галюцинацій є «голоси». Хворі кажуть, що «голоси» можуть наказати їм щось зробити, коментувати їх, попередити про небезпеку або розмовляти з ними.

Ще один вид галюцинацій — Бачення предметів або людей. не існують в дійсності, а також уявні тактильні відчуття і нюх неіснуючих запахів (може свідчити про симптоми пухлин головного мозку).

Під час марення у людини виникають зовсім аномальні маячні ідеї. Марення величі — впевненість у тому, що вони (хворі) є знаменитої історичної особистістю. Марення переслідування — уявлення людей з параноидной шизофренією про те, що інші хочуть обдурити їх, намагаються отруїти, плетуть змови проти них та їхніх близьких або шпигують за ними.

При розладі мислення людині стає важко систематизувати свої думки і логічно їх зв’язати. При затримці мислення він може раптово зупинитися на середині думки і пояснити це тим, що у нього начебто «вийняли думки з голови». При розладі мислення людина також здатний створити незрозумілі слова («неологізми»).

При рухових порушеннях у хворих спостерігаються незграбні, мимовільні і неузгоджені руху, дивна манірність або гримаси, це явні ознаки шизофренії.

Негативні симптоми — Втрата або зниження здатності планувати, виражати емоції, висловлюватися. Дані симптоми іноді помилково приймають за депресію або прояви ліні. У хворих спостерігається убога і млява мова, навіть якщо у них є необхідність спілкування, а також монотонний голос, нерухоме вираз обличчя і нездатність отримувати задоволення від повсякденного життя.

Когнітивні симптоми — Порушення концентрації уваги, певних типів пам’яті і керуючих функцій, які несуть відповідальність за здатність планувати і організовувати. У хворих виникають проблеми з «робочою пам’яттю», тобто вони не здатні запам’ятати нещодавно отриману інформацію і застосувати її.

Якщо такі симптоми спостерігаються у людини, тоді слід приступити до методів, що передбачають лікування шизофренії. Воно може проводитися як медикаментами, методами психології — спілкуванням, так і за допомогою народних засобів.

Div > .uk-panel’>» data-uk-grid-margin>

Метки: , , . Закладка Постоянная ссылка.

Комментарии запрещены.