Портал Здоров я

Портал Здоров я

Шизофренія в перекладі з латинської мови дослівно означає «розщеплювання душі». Це важке, хронічне, психічне захворювання, що протікає тривало з періодами загострення і затишшя. Шизофренія міфи і методи її лікування досі оповиті таємницею. Немає точної відповіді на питання, що є причиною хвороби, звідки вона береться, як її лікувати і як з нею жити.

Давайте розвінчаємо кілька міфів про шизофренію:

; —Шизофренія зустрічається дуже рідко, правда , дійсно, хворіють не більше одного відсотка людей на землі.

Шизофренія розвивається у людей, до яких погано зверталися в дитинстві. Не правда, хвороба формується в результаті порушення ряду хімічних процесів, що відбуваються в головному мозку, і вони не залежать від виховання. релігії та добробуту сім’ї. Інша справа, що вони можуть спровокувати саме захворювання, особливо, якщо є сімейна схильність.

Шизофренію можна заразитися, не правда, психічні хвороби не заразні.

Шизофренія передається у спадщину, точних даних з цього питання немає, але те, що є «сімейні» випадки захворювання, це правда, так що повністю виключати цей фактор не можна.

Можна повністю вилікуватися від шизофренії. не правда, немає таких методів, які назавжди б позбавили хворих від недуги. Можна, лише, поліпшити якість їх життя і послабити симптоми хвороби.

Хворі з шизофренією небезпечні і агресивні, не правда, вони зазвичай тихі, а випадки агресії зустрічаються не частіше, ніж серед нормальних людей.

Наслідком поганих вчинків є шизофренія. не правда, якщо людина хвора цим захворюванням не факт, що він погано надходив. І, соромитися цього не дуга не варто. Мучитися від неї, те ж саме, якщо хворіти виразкою, діабетом або якимись іншими хронічних захворювань.

Хворі самі зусиллям волі можуть вилікуватися. не правда, з таким же успіхом можна вилікувати сліпоту або глухоту.

Шизофренія хвороба геніальних людей, не правда, шизофреніки мислять не стандартно, але не всі хворі на шизофренію унікуми.

Хворі шизофренією не повинні працювати, не правда, вони можуть виконувати свої обов’язки на роботі, більш того, це їм необхідно в період соціальної адаптації після загострення захворювання. Це підвищить його самоповагу.

Шизофреніки не думають про лікування хвороби. не правда, вони завжди прагнуть лікуванню, хоча їм важко змиритися з діагнозом, особливо на початку хвороби. І, на його прагненні до одужання великий вплив робить сім’я.

Ось, мабуть, ми і позбавили ореолу загадковості всіх міфів про шизофренію.

Якими методами лікувати шизофренію?

В даний час немає технологій лікування, які б на 100% виліковували від шизофренії, але є кілька принципів у її лікуванні, яким потрібно дотримуватися.

Симптоми шизофренії добре піддаються лікуванню, але не варто забувати, вони не виліковуються, а всього, лише, знімаються неприємні явища цієї напасті. Для цього використовується ряд лікарських засобів — нейролептики. Вони підтримують хворих і ведуть боротьбу з галюцинаціями, розладами мислення, маячнею станами. Перерахуємо деякі з них :

— Тріфазін або трифлуоперазин.

— Клопсікол або зуклопентиксол.

— Лепонекс або клозапін.

— Рисполепт або рисперидон.

Ці лікарські препарати призначаються тільки лікарем психіатром, і метод підбирається індивідуально. Справа в тому, що вони, хоч, і з однієї групи, але відрізняються один від одного по побічних ефектів і ступенем впливу на хворобу. Найкращий варіант це на початку захворювання спробувати кілька препаратів або їх комбінацію і підібрати оптимально відповідний варіант конкретно до цього пацієнта.

Психотерапія не є методом лікування, але вона дієво допомагає хворим повернутися до колишнього життя і адаптуватися в сучасному суспільстві.

; Чи ефективні сучасні ліки?

Складно відповісти на це питання однозначно, справа в тому, що стан хворих значно поліпшується, у більшості. Особливо якщо терапія почата під час. Після двох-трьох років лікування у 25% хворих повністю зникають симптоми шизофренії, у 20% пацієнтів можуть повернутися до повноцінного життя, за умови хорошого пристосування до суспільства. Немає покращення чи воно незначне у 15%, а 10% гинуть протягом перших 10 років хвороби від нещасних випадків або самогубства.

Як допомогти хворим на шизофренію?

У першу чергу, хворі потребують, як можна, ранньої діагностики та початку лікування. Якщо Ви помітили, що у когось з родичів є симптоми психічних порушень, то постарайтеся переконати його довіритися лікарям психіатрів, як би страшно це слово не звучало, в такому випадку він отримає своєчасне лікування, і уникне ускладнень цього підступної недуги. Ні в якому разі не довіряйте шаманів і народних цілителів, Ви упустите дорогоцінний час, і допомогти людині буде вже пізно.

Як допомогти хворому з шизофренією в період загострення?

Постарайтеся зрозуміти, що в даний момент з ним відбувається, які галюцинації його турбують, і які голоси він чує. вони для нього так, само реальні, як і для Вас, все що відбувається на даний момент. Ні в якому разі не сперечайтеся з ним і не смійтеся над ним, а постарайтеся заспокоїти і проявіть співчуття, це допоможе хворому відчути себе в безпеці і він зможе краще контролювати свій стан. Якщо поведінка хворого дуже дивне або навіть небезпечна, то тоді не критикуєте його, говорите чіткими короткими фразами, будьте спокійні і не показуйте свої емоцій. Подумайте про безпеку хворого та оточуючих, якщо Ви відчуваєте, що не справляєтеся з ситуацією, то тільки тоді вдавайтеся до виклику «Швидкої допомоги» або правоохоронних органів, але пам’ятайте, робити це потрібно, лише, в крайньому випадку. І, природно, проінформуйте лікаря про зміни відбулися в стані його пацієнта.

Пам’ятайте, що шизофренія серйозне захворювання, і, не дивлячись на всі міфи, вимагає адекватних методів лікування та підтримки з боку рідних.

Метки: , . Закладка Постоянная ссылка.

Комментарии запрещены.