Маніакально-депрессивный психоз це

Маніакально-депрессивный психоз це
Люди, які страждають психічними захворюваннями, не завжди є повністю неадекватними. При правильному і своєчасному лікуванні вони цілком можуть вести нормальний спосіб життя, мати сім’ю й улюблену професію. Але особливістю цих людей є те, що для того, щоб запобігти загостренню захворювання, вони повинні бути захищені від стресів і непередбачуваних життєвих ситуацій.
Що таке маніакально-депресивний психоз і його причини
Маніакально-депресивний психоз — це захворювання, що протікає у формі у формі депресивних (зі зниженим настроєм) і маніакальних (з підвищеним настроєм) фаз, між якими можуть бути стану з повним зникненням психічних розладів і з збереженням основних властивостей особистості.
Маніакально-депресивний психоз — це Спадково-конституційне захворювання. Це значить, що воно передається у спадок в основному тим людям, які мають відповідну для захворювання конституцію (індивідуальні анатомічні та фізіологічні особливості) з коливаннями настрою, активності і соматичних функцій (функцій внутрішніх органів). Така конституція називається циклотимической.
Як протікає маніакально-депресивний психоз
Захворювання частіше починається Після 30 років. спочатку у вигляді фази-передвісника. яка може бути як з пониженим, так і з підвищеним фоном настрою. Потім, через деякий час з’являється фазність перебігу. Середня тривалість фаз від 3 до 18 місяців, при цьому Фази депресії бувають частіше і тривалість їх більше.
Депресивна фаза маніакально-депресивного психозу
Депресивна фаза складається з наступних трьох ознак:

Пригніченого настрою з вітальним («тілесним») почуттям туги — це називається депресивним афектом;

рухової і мовної загальмованості;

Інтелектуальної загальмованості чи уповільненої протікання психічних процесів.

Настрій і зміст думок хворого носить депресивний характер. У нього з’являються ідеї гріховності, провини, самозвинувачення, самоприниження, що нерідко призводять До спроб самогубства. Характер туги часто набуває «тілесний» характер — відчуття каменю, тяжкості чи болю в грудях, в області серця або в інших частинах тіла. Бувають і «безтілесні» депресії, при яких переважають похмурі думки.
Рухова і Мовна загальмованість у міру розвитку депресії наростає і у важких випадках доходить до безтями, — повної нерухомості і мовчазність. З боку фізичного стану для фази депресії характерні три ознаки: розширення зіниць, посилене серцебиття і спастичний (на тлі спазму мускулатури шлунково-кишкового тракту) запор.

Загрузка.

Маніакальна фаза маніакально-депресивного психозу
Маніакальна фаза за своїми проявами протилежна депресивної, вона складається з наступних ознак:

Підвищення настрою (маніакальний афект);

Рухового і мовного збудження;

Інтелектуального збудження — прискореного протікання психічних процесів.

Маніакальна фаза, на відміну від депресивної, майже ніколи не має виражених проявів, частіше вона Протікає стертий. При цьому думки хворих повні оптимізму, переважає переоцінка особистості, ідеї величі аж до божевільних ідей фантастичного змісту. З наростанням маніакального збудження думки стають незв’язними і поєднуються з руховим шаленством.
Змішані стану при маніакально-депресивному психозі
Змішані стану Характеризуються заміщенням деяких ознак однієї фази, ознаками іншої. Наприклад, зустрічаються депресії, при яких тужливий настрій поєднується з швидким плином думок депресивного змісту. Іноді при депресії відзначається майже повна відсутність рухової і психічної загальмованості.
Маніакальна фаза може виражатися в підвищеному настрої і самопочутті в поєднанні з психічної і рухової загальмованістю і т. д.
Стерті форми маніакально-депресивного психозу
Стерті форми захворювання найчастіше проявляються У вигляді циклотимії. яка поширена набагато більше, ніж класичні прояви маніакально-депресивного психозу. Всі фази при циклотимії протікають стерто, хворий може навіть зберігати працездатність. Крім циклотимії існують форми Прихованої депресії. депресії на тлі тривало протікає захворювань і виснаження. Небезпека всіх цих станів у тому, що можна не помітити фазу депресії, яка призведе до спроби самогубства.
Лікування маніакально-депресивного синдрому
Для лікування окремих фаз маніакально — депресивного синдрому існує Великий вибір лікарських препаратів. Так, при депресіях з переважанням рухової і психічної загальмованості призначаються препарати із стимулюючим ефектом. При переважанні почуття туги в поєднанні з «тілесними» компонентами і загальмованістю більше підходять психотропні препарати з широким спектром дії і т. д.
Прогноз при маніакально-депресивному психозі
За станом хворого потрібне постійне спостереження близьких, здатних розпізнати перші ознаки депресії, вберегти від суїциду і вчасно направити його до лікаря. Напади зазвичай закінчуються без зниження працездатності й інтелекту, хворі легко входять у звичайну колію і соціально адаптуються.

Загрузка.

Метки: . Закладка Постоянная ссылка.

Комментарии запрещены.